ورود


معرفی

  • مرکز تخصصی فقه وحقوق

مرکز تخصصی فقه و حقوق دومین مجموعه آموزشی از زیر مجموعه های مجتمع فقه، حقوق و قضای اسلامی است که ان­ شاءالله در سال تحصیلی پیش رو اولین دوره جذب دانش پژوه را انجام می دهد.

این مرکز با هدف تربيت متخصصان حوزوي، در رشته ها و گرايش ­هاي فقه و حقوق و  ایجاد زمینه مناسب برای توسعه این دانش و تامین منابع انسانی شایسته برای تدریس و پژوهش و تعمیق آموزه های فقهی و حقوقی طلاب جهت تقویت توان به‌کارگیری تراث فقهای حوزه‌های علمی در راستای حل مسائل فقهی حقوقی و پاسخ­گویی به نیازهای روزآمد فعالیت می کند.

طلابی که قصد ورود به امور اجرایی مرتبط با حقوق و قصا ندارند و در صدد ادامه تحصیل تخصصی در بینارشته فقه و حقوق بوده و به تخصص علمی در این مسیر می اندیشند و رسیدن به قله های علمی در این رشته را دنبال می کنند و به پژوهشگری و نوآوری علمی در این عرصه علاقمند هستند، می توانند با ورود به این مرکز، اهداف علمی و پژوهشی خود را پی گرفته و دانشنامه سطح سه و در صورت ادامه سطح چهار خودر ا از این مرکز دریافت کنند.

این مرکز در اولین سال فعالیت آموزشی ـ پژوهشی خود از میان طلاب واجد شرایط در دو مقطع زیردانش­ پژوه می پذیرد.

الف)سطح دو:

  1. رشته فقه و حقوق

ب)سطح سه:

  1. رشته فقه و حقوق خصوصی
  2. رشته فقه و حقوق جزا و جرم شناسی
  3. رشته فقه و حقوق عمومی
  4. رشته فقه و حقوق خانواده

مدرسه عالی قضاوت و مرکز تخصصی فقه و حقوق این مجتمع بر اساس مصوبات مرکز مدیریت حوزه های علمیه به فارغ التحصیلان در مقطع سطح دو و سه و در آینده مقطع سطح چهار مدرک رسمی حوزوی اعطا می کند.

 

محتواهای آموزشی:

محتوای آموزشی مجتمع به سه دسته کلی زیر تقسیم شده است:

  • فقه و اصول عمومی

این بخش از آموزش ها براساس ضوابط آموزشی مرکز مدیریت حوزه های علمیه انجام می شود و مجتمع نظارت کامل و جدی بر فرآیند حضور منظم و جدی طلاب در این دروس خواهد داشت و در مقاطع خاصی براساس برنامه نسبت به ارزیابی نحوه تحصیل دروس عمومی اقدام خواهد شد و مشاوره ها و راهنمایی های لازم در این زمینه در اختیار طلاب مجتمع قرار خواهد گرفت.

  • دروس تخصصی

دروس تخصصی مدرسه عالی قضاوت و مرکز تخصصی فقه و حقوق در مقاطع مختلف تحصیلی براساس سرفصل های آموزشی مصوب حوزه ­های علمیه به انجام می رسد.

  • فوق برنامه­ های آموزشی، پژوهشی و مهارتی

مجتمع در کنار برنامه های رسمی آموزشی، فوق برنامه ها و دوره های آموزشی ، پژوهشی و مهارتی ونشست های علمی و در صورت امکان اردوها و بازدید علمی خاصی را متناسب با مقاطع تحصیلی دانش پژوهان و نیاز های علمی کاربردی رشته تحصیلی مورد نظر طراحی و با امتیازات لازم برای طلاب اجرا خواهد کرد.