دیدار قائم مقام مجتمع فقه، حقوق و قضای اسلامی با آیت الله دری نجف آبادی

photo ۲۰۲۳ ۱۲ ۲۵ ۱۱ ۱۲ ۲۳

🔸 به گزارش روابط‌عمومی مجتمع فقه، حقوق و قضای اسلامی؛ در این دیدار که صبح امروز دوشنبه 4 دی انجام شد؛ حجت‌الاسلام رفیعی پیرامون ظرفیت‌های استان مرکزی برای راه‎اندازی رشته‌های «فقه و حقوق» و «فقه و قضاء» در سطوح2، 3 و 4 جهت تحصیل طلاب توانمند و جذب و فعالیت آنها در نهادها و ارگان‌های حقوقی و قضائی کشور با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به گفتگو نشست.

در ادامه این دیدار، آیت الله دری نجف آبادی در مورد اهمیت فقه و حقوق گفت: جایگاه فقه و حقوق برای طلاب و روحانیون کلانشهر اراک کمی مغفول مانده است که نیاز است در برپایی گسترده دروس فقه و حقوق برای طلاب و روحانیون کلانشهر اراک اهتمام بیشتری داشت.

✨ نایب رییس مجمع جهانی اهل بیت (ع) در مورد حقوق بین الملل افزود: نیاز است طلاب در زمینه حقوق بین الملل هم فعالیت داشته باشند تا بتواند از حقوق جمهوری اسلامی ایران در برابر استکبار جهانی حفظ و حراست کنند و اجازه ندهند تا حقوق ایران اسلامی و ملت شریف در حوزه بین الملل و جهانی نادیده گرفته شود.

🔹 عضو خبرگان رهبری در مورد فقه تشیع خاطرنشان کرد: فقه تشیع در مورد حقوق بین الملل و مبانی حقوقی در جهان حرف های بسیاری دارد و نیاز است این معارف ارزشمند در سطح جهانی بازتاب داده شوند.