نشست‌ «انتقال تجربیات قضایی؛ ارزیابی تاثیر مسائل علمی و عملی در عملکرد قضات و دستگاه قضایی» برگزار شد

slid Recovered

✍️به گزارش روابط‌عمومی مجتمع، نشست‌ «انتقال تجربیات قضایی؛ ارزیابی تاثیر مسائل علمی و عملی در عملکرد قضات و دستگاه قضایی» با حضور جمعی از طلاب، دانشجویان، دانش پژوهان مجتمع، قضات و وکلا برگزار شد.

💠در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین احمدرضا عابدی(قاضی دیوان عالی کشور و مدیر مدرسه عالی قضاوت) و دکتر نجات الله ابراهیمیان (عضو سابق حقوقدان شورای نگهبان، معاون سابق دادستان انتظامی قضات) به عنوان سخنران و همچنین حجت الاسلام رضا حیدری‌زاده (رئیس شعبه 8 دادگاه حقوقی شهرستان ساوه) به عنوان دبیر علمی حاضر بودند.

💠حجت‌الاسلام و المسلمین عابدی، ضمن اشاره به تاثیر آشنایی و تسلط بر مباحث فقهی در تحلیل‌ها و استنباط‌های قضایی برای مقامات قضایی از نحوه تعامل با ضابطین و کادر اداری که در معیت مقام قضایی فعالیت می‌کنند سخن گفته و بر رعایت احترام و در عین حال اقتدار و دقت در همکاری با آنها تاکید نمودند.

در ادمه آقای دکتر ابراهیمیان از لزوم اتخاذ مبنا در ماهیت قانون و تفسیر قوانین برای قضات، تفاوت گذاشتن بین تفسیر قوانین دارای مبانی مستقیم فقهی و قوانین مبتنی بر مسائل و اقتضائات نو پدید بشری به سخنرانی پرداختند.

همچنین هر دو استاد حاضر در این گفتگو به لزوم توجه مقامات قضایی به استقلال قضایی و انواع مسائل اعم از علمی و رفتاری که می‌تواند این استقلال را مورد خدشه قرار دهد اشاره کردند.
این جلسه با پاسخگویی به سوالات حاضرین به پایان رسید.

10 1 9 1 8 1 7 1 2 1 3 1 4 1 5 1 6 1 1 1